
KOTOTRAVEL
Різдво в Криворівні✨
триденний тур
В цьому турі нас очікують одразу декілька незабутніх вражень:
- Святкування Різдва в одному з найкращих місць для цього - столиці Гуцульщини, у Верховині. Тут збереглися давні архаїчні традиції, і саме це місце в Україні дарує найсильніші емоції під час Різдва.
- Ви отримаєте можливість познайомитися з історією, звичаями та культурою гуцулів, одного з найцікавіших етнографічних народів Європи.
- Смачні страви гуцульської кухні, які вразять вас своєю смаковою різноманітністю і автентичністю.
- Ви відвідаєте одні з найцікавіших та непопсових локацій регіону - Нарінецький водоспад та полонину Залім, село Кваси та подегустуємо місцеві напої, піднімемось на висоту майже 1700 метрів на р.м. і це ще далеко не все
- І, звісно ж, зимова розвага: гра у сніжки, катання на вантажівці, санки та інші види зимового відпочинку, які дарують незабутню радість та ейфорію.
Локації в нашій поїздці

Святкування гуцульського Різдва
Церква в Криворівні — унікальне місце, відоме на всю Україну. Її знімав Параджанов у фільмі "Тіні забутих предків", вона була розкішною локацією для легендарного знімання "Маланки" VOGUE. А ще це місце святкування Різдва із усім цивілізованим світом та власними традиціями. 25 грудня на подвір’ї Церкви в Криворівні збираються колядники у святковому гуцульському вбранні (вишита сорочка, сердак, бартка) та з музичними інструментами: хтось із рогом, хтось із трембітою, хтось зі скрипкою. Дуже гарний ритуал, коли колядники починають дути в трембіти. Вони піднімають їх уверх і дудять, а потім опускають долу. Ще один важливий ритуал виконують із барткою, гуцульським топірцем. Колядники піднімають свої бартки, водночас до руки кожного прив’язаний дзвіночок. Піднімаючи бартку, треба перекрутити її на 180 градусів.
Отже сотні красивих фото та відео, а також враження мінімум до наступного року тобі гарантовано! Головне не пропустити дійство.
Криворівня – осередок української культури
Місце з божественною енергетикою, яким надихалися генії українського мистецтва. Справжнє місце паломництва Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Ольги Кобилянської, Івана Франка, Василя Стефаника, Гната Хоткевича, Володимира Гнатюка, Леся Курбаса. Не пожаліла витратити купу часу на дорогу дружина А. П. Чехова – відома актриса Ольга Кніппер. Місце настільки популярне, що тут побудував свою віллу перший президент України – відомий історик та політичний діяч Михайло Грушевський. Саме тому свого часу Криворівня була названа відомим українським дослідником та етнографом В. Гнатюком «українськими Афінами». Від нього і поширилася ця мода на відпочинок в горах.

Нарінецький водоспад
Це ще одна перлинка Карпат, яка знаходиться на лівій притоці потоку Женець, що у Татарові.
Однокаскадний водоспад утворився у місці, де потік Норецький перетинає потужну товщу пісковиків.
Його назва походить від перекрученої назви цього потоку.
Висота падіння води - 10 метрів.


Храм Різдва Пресвятої Богородиці
Особливість храму в тому, що за ці три століття, незважаючи на всі випробування, він ніколи не був закритим і в ньому завжди звершувались Богослужіння. Свого часу тут молилися і відправляли служби Патріарх Володимир Романюк, митрополит Андрей Шептицький, фундатор „українських Афін” (так на початку ХХ століття називали Криворівню), парох села Алексій Волянський. Церковні відправи у Криворівні відвідували Іван Франко, Михайло Грушевський, Володимир Гнатюк, Яків Головацький та багато інших визначних постатей української культури.
Сьогодні Криворівня стала духовно-культурним центром Гуцульщини і збирає гостей не тільки з України, але й зі всього світу. У храмі Різдва Богородиці часто збираються на спільну молитву за Україну і за світ віруючі різних християнських конфесій та навіть інших віросповідань.

Женецький водоспад
Це наймолодший водограй в Українських Карпатах, що виник між масивами хребтів гір Хом’як-Синяк та Явірник.
Водоспад з’явився у цій місцевості від банальної повені на річці Женець, яка тече вздовж Женецької ущелини. Проте потоки його води настільки сильні, що люди прозвали водограй «гучним» – Гуком. Не зважаючи на умови утворення, Женецький Гук розташований на висоті 900 м над рівнем моря та сягає висоти 15 метрів.
Верховина
Верховину називають центром гуцульської культури. Це край, багатий на легенди, природні та архітектурні пам’ятки — є чим розважити око і чим підігріти фантазію! Приїхати сюди можна не тільки за гарними краєвидами та стрімкою стежкою на гору-двотисячник, але також заради місцевих оповідей: про скарби Довбуша, заховані десь глибоко в горах, про дівчину Марічку, яка село від ворогів врятувала, про древні святилища і богів, яким на них поклонялись, про традиції нинішні і забуті — багато про що. Обов’язково приїздіть послухати!


Оглядова вежа у Верховині
Тепер щоб оглянути Верховину, побачити красу цього краю, гірські ландшафти та стрімку улюблену і навіть можна сказати священну річку усіх гуцулів - Чорний Черемош, нам необхідно витратити лише 15-20 хвилин часу на підйом. Ідеальна фотолокація для цього краю.
Полонина Залім
Полонина Залім – це мальовнича високогірна галявина, що розташована на висоті 975 метрів над рівнем моря, в самому серці Карпат. Оточена величними смерековими лісами та Горганськими вершинами, полонина відкриває своїм відвідувачам неповторні краєвиди та захоплює своєю красою.
На полонині є велика карпатська гойдалка. Це 10-метрова качеля, з якої відкривається чудовий краєвид на гори Хом’як та Синяк. Поруч височіє величезна 300-річна смерека «Валах», яка стала символом цього місця.


Кваси
Кваси знаходяться на висоті 580 м над рівнем моря, а над ними — найвищі гори України, двотисячник Петрос і трохи далі за ним — Говерла.
Названі так через “квасну”, тобто мінеральну воду, якої тут на кожному кроці по джерелу! Мальовниче селище, оточене височенними горами, радо зустріне гостей! Селище лежить обабіч ріки Чорна Тиса, а поруч є найвищий на Закарпатті водоспад Труфанець, висота падіння води в якому складає 36 метрів і його ми також відвідаємо.
Катання на вантажівці
Подорожувати по горах і насолоджуватися їх красою можна різними способами — піші тури, спуски по гірських річках, катання на лижах взимку … А можна відправитися на екскурсію на автомобілі ГАЗ-66! Це своєрідний позашляховик для Карпат, який місцеві називають ще «Хаммер».


Драгобрат
Драгобрат – це найвисокогірніший гірськолижний курортний комплекс України. Саме містечко з численними готелями знаходиться на висоті приблизно 1400 метрів над рівнем моря, звідки численні підйомники тягнуть лижників та бордерів аж до вершини гори Стіг (1707 метрів). Крім того Драг лежить на північно-східних схилах Свидовецького хребта, що є други м найвищим гірським масивом в Україні після Чорногори, звичайно. В ясну погоду вдень Говерлу та Петрос видно, як телевежу на Високому Замку у Львові.

Гора Стіг
(1707 м. над рівнем моря)
Гора Стіг - це гора, розташована на південному заході Свидовецького масиву в Україні. З висотою 1707 метрів, вона є одним з найвищих піків масиву. Гора Стіг має круглу вершину та гарний вид на навколишні гори та долини.
На вершину гори можна дістатися по різних маршрутах, включаючи гірські стежки та крутизну. Гора Стіг - ідеальне місце для любителів гірських прогулянок та бачення природи в її найкращому вигляді.


Катання на підйомнику
Гірськолижний комплекс Драгобрат пропонує своїм гостям оцінити всю красу українських карпатських гір і покататися на крісельному підйомнику. До уваги відпочиваючих відкривається панорама навколишньої місцевості і простори області. При хорошій погода можна буде побачити і Говерлу, і Петрос і Буковель!
Сам по собі підйомник є оглядовим атракціоном, який подобається абсолютно всім – і дорослим, і дітям. Туристи зможуть пролетіти над зеленими карпатськими лісами і побачити чудовий горизонт, по колу якого розташовані гори.
Яремче
Популярна туристична локація, яка, незважаючи на кількість туристів, зберігає автентику та щиру гостинність.
У Яремче приємно помічати дрібниці: різьбу на старих хатах, дивну, як на туриста, говірку, насичений запах бринзи, дрібний хрестик на ярмарковому вишитому рушнику, людей у національному вбранні, яке на тутешньому люді виглядає дуже органічно.


Водоспад Пробій
Пробій – чи не найповноводнійший каскадний водоспад Українських карпат. Кажуть, р аніше висота падіння води тут сягала 25 метрів, проте для сплаву лісу по ріці Прут водоспад підірвали, значно зменшивши його висоту.
Сувенірний ринок
Хто б не хотів привезти на згадку про Карпати приємний сувенір? Різьблений кухоль, теплі в’язані шкарпетки з вовни, глиняний сервіз ручної роботи, традиційну вишиванку чи навіть теплий ліжник — все, чим тільки багата Гуцульщина, можна придбати у місцевих майстрів!
По обидва боки вздовж довгої вулиці над рікою Прут стоять різьблені дерев’яні будиночки: тут можна придбати вироби народних промислів та ремесел Гуцульщини – гуцульську кераміку, вишиті сорочки, плаття, рушники, ґердани (плетені з бісеру жіночі прикраси), вироби з овечих шкур та шерсті (ліжники, кожухи, кожушки, ін. шубний одяг, гуцульські килими). Більшість з того, що ви побачите тут – вироби ручної роботи, за кожним з яких стоїть вікова історія збереження традицій виготовлення.


5785 гривень
Саме такою є вартість за отримання нових вражень,
разом з котиками!
СПЕЦПРОПОЗИЦІЯ:
10+1 (збери компанію друзів, колег, родичів з 10 осіб і місце для тебе буде безкоштовно)
5+1 (збери групу з 5 осіб і отримай 50% знижки для поїздки в тур)
ВИЇЗД
ДАТА ТУРУ
ОПЛАТА ПОЇЗДКИ
КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ
09:00 - залізничний вокзал Львова
11:30 - Івано-Франківськ (кафе Делікатес на вул. Пасічна 2)
ОРІЄНТОВНИЙ ЧАС ПОВЕРНЕННЯ
19:30 - Івано-Франківськ (залізничний вокзал)
22:00 - Львів (залізничний вокзал)
Оплата відбувається в два етапи:
1. Завдаток в розмірі 2285 грн., при бронюванні поїздки
2. 3500 грн. вже керівнику групи на посадці
До 18 осіб
23 - 25 грудня 2024
У вартість включено:
Проїзд мікроавтобусом європейського класу
Супровід керівника групи
Проживання в готелі у карпатському селищі Лазещина
Сніданки в готелі
Всі екскурсії в турі
Всі вхідні квитки по маршруту
Смачний Карпатський глінтвейн
Катання на вантажівці
Катання на підйомнику
У вартість НЕ включено:
Обіди та вечері
Святкова різдвяна вечеря (можливість її організації та вартість вечері буде відомо ближче до дати подорожі)
Готель в якому ми будемо проживати
Чому варто поїхати з нами?
причини стати частиною KotoFamily в даній поїздці!
Високий рівень організації та приваблива ціна відпочинку враховуючи, що у вартість включено все, окрім обідів.
Неймовірно красиві локації, бонусні місця, а також поєднання дослідження гуцульської культури та невеликого зимового трекінгу в гори.
Жодних факультативів та доплат. Ми працюємо по системі "Все включено", окрім обідів та вечерь.
Максимально різдвяна атмосфера ще з старту поїздки.
Невелика компанія (до 18 осіб), яка стає практично сім'єю на час відпочинку. Жодних автобусів по 50 осіб.
Жодного поспіху і достатньо багато вільного часу на кожній локації.
Фотозвіт з різдвяних поїздок
Готель "Гармонія" у Лазещині складається із трьох поверхів та пропонує затишні світлі номери із терасою. Це новий готель із сучасним інтер'єром, зручно розташований для подорожей. В готелі готують смачні сніданки, а також є Wi-Fi.
Оцінка готелю в Google - 4,8 з 5, а на Booking - 9,6 з 10 (відмінно).











